ادبیات کونکور حرف آخر

ادبیات کونکور حرف آخر


بودجه بندی ادبیات کنکور حرف آخر

اگر به دنبال موفقیت در کنکور سراسری هستید، بایستی توجه ویژه ای به دروس عمومی داشته باشید. دروس عمومی که از چهار درس تشکیل شده است، دارای ضرایب متفاوتی می باشد. در دروس عمومی، درس ادبیات از بالاترین ضریب برخوردار است و این مورد عاملی می شود تا دانش آموزان برای کسب رتبه ی برتر، نگاه ویژه ای به این درس داشته باشند. درس ادبیات علاوه بر اهمیت نمره ای، از نظر روانی هم دارای اهمیت بالایی است. از آنجایی که این درس اولین درس دفترچه ی سوالات آزمون سراسری است، عملکرد مناسب می تواند موجب روحیه داوطلب شده و بتواند در ادامه روحیه ای مضاعف به مصاف سوالات برود. در زمینه تکنیک های موفقیت در ادبیات کنکور می توانید از بسته های آموزشی مجموعه حرف آخر استفاده کنید.

نکته ی حائز اهمیت درباره ادبیات کنکور این است که میانگین زمانی که برای سوالات این درس در نظر گرفته شده است، 42 ثانیه می باشد. با توجه به اینکه اکثر سوالات این درس در زمانی کمتر می توانند جواب داده شوند، با عملکرد مناسب می توان زمان قابل توجهی را برای دروس زبان و عربی ذخیره کرد.

بودجه بندی ادبیات کنکور حرف آخر

بررسی بودجه بندی ادبیات کنکور حرف آخر

معنا و املای واژگان

بسیاری از اساتید مجرب کنکور معتقدند که با کمی دقت می توان به راحتی 5 سوال مربوط به واژگان را جواب داد و از این بابت نگرانی برای داوطلبان کنکور وجود ندارد. اساس پاسخ دهی به این 5 سوال، لغات و اصطلاحات ناآشنا در متون کتاب درسی است که قسمتی از آن ها در آخر کتاب یعنی بخش واژگان قابل دسترسی است و بخش دیگر آن ها در لابه لای متون مستتر شده اند.

اگر به خوبی کتاب درسی را مورد بررسی قرار دهید، به خوبی خواهید توانست اصطلاحات و یا حتی جملاتی را که اکثر دانش آموزان به راحتی از کنار آن عبور می کنند را شناسایی کرده و به راحتی تست ها را جواب دهید.

مورد دیگری که کمی کار را بر داوطلبان دشوار می کند، این است که در زبان فارسی لغات زیادی هستند که از نظر وزنی و اصطلاحی کاملا به یکدیگر شبیه اند، اما در نوشتار ممکن است یک یا دو حرف از آن با یکدیگر تفاوت داشته باشند. این تفاوت حروف، معنا و مفهوم کلمه را به شدت متفاوت می کند.

خواندن مقاله
آزمون تعیین سطح حرف آخر

از آنجایی که این کلمات زیاد در کتاب درسی به کار رفته اند و به شدت آهنگی مشابه با یکدیگر دارند، تفکیک آن ها در جلسه ی کنکور برای داوطلب به شدت سخت خواهد شد. برای اینکه مشکلی از بابت املای کلمات در جلسه کنکور نداشته باشید، موسسه حرف آخر با جمع آوری تمام این لغات در پک های کمک درسی خود، این موارد را توضیح داده است.

تاریخ ادبیات، اعلام و درآمدها

این بخش از سوالات ادبیات کنکور بسیار مورد علاقه ی دانش آموزانی که در حفظیات قوی هستند، واقع می شود. کافیست تا مشخصات دقیق اهالی ادب و هنر به همراه آثارشان را در خاطر ذخیره کرده باشید. در مورد مکان ها و وقایع می توانید از تکنیک تصویرسازی استفاده کنید تا به خوبی اطلاعات در ذهنتان تثبیت شود.

اخیرا یکی از تله هایی که طراحان سوال برای دانش آموزان کنکوری کار می گذارند، این است که اطلاعات اندک مربوط به افراد یا رویدادهایی که در متون اصلی درس آمده است را در سوالات مطرح می کنند. از آنجایی که اکثر دانش آموزان اطلاعات مربوط به اشخاص که در پیش درآمدهای آغازین یا بخش اعلام آمده است را مطالعه کرده و اطلاعات داخل متون را جدی نگرفته است!

این عامل باعث می شود که کنکوری ها در جلسه ی کنکوری حسابی گیج شوند. از این بابت نگران نباشید، اگر با مجموعه ی حرف آخر همراه باشید، در مجموعه هایی آموزشی با استفاده از انیمیشن و نقشه ی راه که متخصصان این حوزه برای شما ترسیم کرده اند، از پس تمامی سوالات برخواهید آمد.

آرایه های ادبی و دستور زبان

آرایه های ادبی و دستور زبان

آرایه های ادبی و دستور زبان

آرایه ها را می توان با دستور زبان با یکدیگر مطالعه کرد. البته دارای تفاوت های زیادی هستند اما از نظر ریتم و متد سوالات، شبیه به یکدیگر هستند. بسیاری از دانش آموزان کنکوری در زمینه زبان فارسی نقص دارند و علت آن هم عدم تدریس صحیح و اصولی توسط مدرسان مدارس می باشد.

خواندن مقاله
چطور می‌توان شماره تماس مشاورین ارشد موسسه حرف آخر دسترسی داشته باشیم؟

زبان فارسی دارای روش ها و فرمول های متعددی است که اگر به خوبی فراگرفته نشوند، دانش آموزان را حسابی به دردسر خواهند انداخت. به همین منظور بسیاری از داوطلبان قید این درس را می زنند. اما مدرسان زبده ی حرف آخر در مجموعه های آموزشی خود، به شما خواهند آموخت چگونه با استفاده از ترفندها و تکنیک های منحصر به فرد چگونه سوالات مربوط به دستور زبان را جواب دهید.

درک مطلب و قرابت معنایی

درک مطلب و قرابت معنایی

درک مطلب و قرابت معنایی

این قسمت حساس ترین و مهم ترین بخش سوالات ادبیات به حساب خواهد آمد. بخش قرابت معنایی با 9 سوال، چیزی نزدیک به 40 درصد از سوالات ادبیات کنکور را تشکیل خواهد داد. برای اینکه بتوانید به این دسته از سوالات پاسخ دهید، نیاز است که به خوابی متن دروس را مورد بررسی و آنالیز قرار داده باشید تا تمامی نکات مهم آن را استخراج کنید.

البته این کار کمی سخت خواهد بود. اما اگر به خوبی با لغات و همچنین اصطلاحات سخت به اضافه ی آرایه های استفاده شده در مفاهیم مسلط باشید، کارتان چندین برابر آسان خواهد شد.

 برای اینکه بتوانید در زمینه ی درک مطلب و استخراج مفهومات مطلب قوی شوید، نیاز است که ابتدا شیوه های بیان نویسندگان را به خوبی بیاموزید؛ چیزی که به خوبی در آموزش های حرف آخر به آن اشاره شده است.

اگر خواهان موفقیت در کنکور سراسری و رسیدن به آرزوهای خود هستید، وقت را تلف نکنید. همین الان با ارتباط با مشاورین حرف آخر، فردای خود را بسازید. پشتیبانان حرف آخر شما را راهنمایی خواهند کرد تا با خرید صحیح از محصولات فروشگاه حرف آخر، مسیر را برای کسب رتبه ی برتر در کنکور سراسری هموار کنید. هر هزینه ای که برای کنکور و درس خود انجام دهید، به منزله ی پس انداز بوده و آن را در ردیف سرمایه گذاری برای خود در نظر بگیرید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    error: Content is protected !!