حرف آخر فیزیک را برایتان آسان می کند

حرف آخر فیزیک را برایتان آسان می کند


حرف آخر فیزیک را برایتان آسان می کند!

فیزیک از جمله دروسی است که شاید خیلی از دانش آموزان کنکوری با آن مشکل داشته باشند، اما اگر اندکی به عمق مباحث آن تسلط داشته باشید، می توانید به راحتی درصد مورد نظر خود را کسب کنید. فیزیک درسی است هم تشریحی بوده و هم فرمولی. نکته ی مثبت در این باره این است که این دو حوزه کاملا با یکدیگر در ارتباط هستند. یعنی اگر تسلط کافی بر مفاهیم و مبانی درس داشته باشید، قطعا توانایی کافی برای حل تست ها را خواهید داشت. فیزیک به گونه ایست که درک سوال، از دانستن فرمول های آن واجب تر است. زمانی که کنه و عمق سوال را متوجه شوید دیگر ادامه ی مسئله عدد گذاری در فرمول مربوطه خواهد بود. به همین منظور عمده ی مشکلات دانش آموزان کنکوری در این درس این است که توجه چندانی به درک مطالب نداشته و به دنبال روش ها و فرمول های خاص هستند تا سوالات را در کمترین زمان ممکن پاسخ دهند. در همین راستا مجموعه ی حرف آخر شیوه ای نوین از تدریس درس فیزیک را ارائه داده است که در آن مبانی و مفاهیم دروس با روش های الگوسازی تدریس شده است. اگر به دنبال کسب درصد فوق العاده در درس فیزیک هستید، پکیج حرف آخر به شدت مناسب شما خواهد بود.

حرف آخر فیزیک را برایتان آسان می کند

حرف آخر فیزیک را برایتان آسان می کند

بودجه بندی فیزیک کنکور

دانش آموزان رشته ی تجربی در کنکور 30 سوال فیزیک و دانش آموزان رشته ی ریاضی 45 سوال از درس فیزیک در دفترچه ی خود خواهند داشت. برای هر دو گروه آموزشی منبع فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم خواهد بود. که البته در این بین بیشترین سهم برای فیزیک سال دوازدهم خواهد بود.

فیزیک سال دهم برای 27 درصد از سوالات را شامل خواهد شد. 8 سوال از دفترچه ی دانش آموزان رشته ی تجربی مربوط به کتاب درسی این سال خواهد بود. کمترین میزان بودجه بندی مربوط به فصل اول یعنی فیزیک و اندازه گیری بوده و بیشترین سوال هم سهم فصل آخر دما و گرما خواهد بود. اگر برای آزمون سراسری زمان چندانی ندارید، بهتر است که فصل آخر را مطالعه کنید، زیرا این فصل شامل 3 سوال در کنکور سراسری خواهد بود. دانش آموزانی که از محصولات حرف آخر استفاده کنند، به خوبی مدیریت و برنامه ریزی فصول مطالعاتی به آن ها آموزش داده خواهد شد.

دانش آموزان رشته ی ریاضی بهتر است که قید فصل اول کتاب درسی فیزیک سال دهم را بزنند! زیرا این فصل معمولا سوالی را در کنکور صاحب نمی شود. البته برای درک اصولی مباحث فیزیک، این فصل به نوعی پیش نیاز محسوب می شود و نیاز است که حداقل برای یک مرتبه مطالعه شود.

دانش آموزان رشته ی ریاضی بایستی توجه ویژه ای به فصل آخر کتاب این پایه داشته باشند. فصل ترمودینامیک، مبحثی است که چهار سوال فیزیک کنکور را تشکیل می دهد. البته بسیاری از دانش آموزان کنکور از این فصل فراری هستند، اما اگر از موسسه حرف آخر کمک بگیرید، قطعا این مبحث، نقطه ی عطف شما محسوب خواهد شد.

خواندن مقاله
آدرس دفتر مرکزی حرف آخر کجاست ؟

فیزیک یازدهم برای  داوطلبان رشته ی تجربی سهم 30 درصدی خواهد شد یا به عبارت دیگر، 9 سوال از فیزیک دفترچه ی کنکور، مربوط به فیزیک پایه یازدهم خواهد بود. کتاب سال یازدهم از جمله منابعی است که به راحتی می توان از آن درصد مطلوبی به دست آورد. این کتاب از سه فصل تشکیل شده است که مباحث آن چندان فرمولی نیست و اگر هم باشد فرمول ها کوتاه خواهند بود. سهم هر فصل از این کتاب سه سوال خواهد بود که مجموعا 9 سوال را تشکیل خواهد داد.

فیزیک یازدهم 29 درصد از سوالات دفترچه ی دانش آموزان رشته ریاضی را تشکیل خواهد داد. از این کتاب جمعا 13 سوال در کنکور ریاضی خواهد آمد. کتاب فیزیک سال یازدهم دارای چهار فصل است که بهتر است دانش آموزان رشته ی ریاضی توجه و انرژی خود را بیشتر به دو فصل اول کتاب منعکس کنند. زیرا از بین 13 سوال مربوط به این کتاب، فقط 9 سال از فصول یک و دو می باشد.

مزایای مهم محصولات حرف آخر چیست؟

مزایای مهم محصولات حرف آخر چیست؟

مزایای مهم محصولات حرف آخر چیست؟

یکی از مزایای مهم محصولات حرف آخر این است که برنامه ریزی تدریس و حل تست ها در آموزش، به گونه ای هستند که فصول پر اهمیت، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

فیزیک سال دوازدهم که بیشترین سهم را در کنکور سراسری دارد، 43 درصد از سوالات فیزیک رشته ی تجربی را تشکیل می دهد. این کتاب شامل چهار فصل است و اگر بخواهیم از لحاظ کمیتی آن را مورد بررسی قرار دهیم، بایستی بگوییم که فصول بالانس شده است و به غیر از فصل نوسان و امواج که چهار سوال دارد، مابقی فصول همگی دارای سه سوال در دفترچه ی کنکور هستند.

داوطلبان رشته ی ریاضی با 20 سوال از کتاب سال دوازدهم مواجه هستند. فیزیک دوازدهم هم همانند فیزیک سال یازدهم، نیمه ی اول مهم تری دارد. به گونه ای که اگر زمان کافی برای مطالعه ی تمام فصول کتاب ندارید، می توانید سه فصل اول کتاب که حدود 14 سوال در کنکور سراسری را دارند، مطالعه کنید.

برای دانش آموز ابتدایی فقط اجی مجی با خیال راحت مشاوره بگیرید کنید

البته ناگفته نماند که سه فصل پایانی بیشتر حفظی بوده و با توجه به اینکه تعداد سوالات  کمی دارد، اما به راحتی می توانید تست های مربوط به این فصل را حل کنید.

خواندن مقاله
موسسه حرف آخر کلاهبردار است

درس فیزیک حرف آخر را استاد کامیار بر عهده دارد و اغلب دانش آموزان کنکوری از تبحر و مهارت این بزرگوار اطلاع دارند.  در مجموعه ی فیزیک کنکور موسسه حرف آخر، تلاش شده است تا به خوبی تمامی مباحث مورد پوشش قرار گیرد و همچنین نسبت به مباحث تست خیز اهمیت ویژه داده شده است.

همانگونه که بهتر می دانید حرف آخر در حال حاضر، برترین مجموعه ی کمک آموزشی و کنکوری در کشور می باشد. برای کسب رتبه ی عالی و رسیدن به آرزوهای خود کافیست تا با پشتیبانان و مشاورین حرف آخر ارتباط برقرار کرده تا از جزئیات پکیج ها مطلع شوید. تا کسب موفقیت در کنکور سراسری با رتبه ای فوق العاده دوش به دوش در کنارتان خواهیم بود. حرف آخر آمده است تا به همه ثابت کند که همواره حرف آخر را ما خواهیم زد!

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    error: Content is protected !!