۱۰۰ زدن شیمی کنکور سراسری با حرف آخر

۱۰۰ زدن شیمی کنکور سراسری با حرف آخر


۱۰۰ زدن شیمی کنکور سراسری با حرف آخر

درس شیمی با توجه به اینکه جزو دروس تخصصی محسوب می شود، با توجه به زیرگروه های مختلف، ضرایب متفاوتی دارد. مورد مهمی که درباره ی این درس وجود دارد، این است که در رشته های پرطرفدار کنکور سراسری، درس شیمی از جمله دروس سرنوشت ساز و حیاتی محسوب می شود. برای حل تست های درس شیمی، 35 دقیقه در نظر گرفته شده است و با توجه به اینکه این درس دارای سوالات فرمولی می باشد، اگر اندکی لغزش در حل سوال داشته باشیم، تایم زیادی را از دست خواهیم داد. همانگونه که بهتر می دانید، کنکورهای سراسری اخیر به گونه ای شده اند که دیگر با معلومات روتین کتاب نمی توان درصدهای عالی مرتبه کسب کرد؛ زیرا اگر بخواهید با فرمول های کتاب درسی تست ها را حل کنید، قطعا زمان کم خواهید آورد. در همین راستا نیاز است که اساتید مجرب فرمول ها و تکنیک هایی را طراحی کنند که رسیدن به پاسخ سریعتر صورت پذیرد. استفاده از این تکنیک ها نه تنها موجب خواهند شد که زمان ما در جلسه ی کنکور هدر نرود، بلکه سبب ذخیره سازی زمان هم خواهد شد. خبر خوب این است که مجموعه حرف آخر با بهره گیری از اساتید مجرب و حرفه ای در درس شیمی کنکور، تمامی تکنیک ها و ترفند های مورد نیاز برای یک دانش آموز کنکوری را ارائه کرده است.

۱۰۰ زدن شیمی کنکور سراسری با حرف آخر

۱۰۰ زدن شیمی کنکور سراسری با حرف آخر

شیمی، یک درس چند بعدی!

بسیاری از دانش آموزان کنکوری، دروس را با شیوه های عمده ای دسته بندی می کنند. دسته بندی هایی نظیر دروس حفظی، دروس مفهومی، دروس فرمولی و… نکته ی جالب در مورد درس شیمی این است که درس شیمی تلفیقی از تمام از روش هاست! یک دانش آموز کنکور بهتر از هر کس دیگری می داند که دروس تلفیقی، چقدر دشوار هستند. زیرا بایستی در آن واحد هر دو نیمکره ی مغز را درگیر حل مسئله کرد.

به قسمت سوالات شیمی کنکور که بروید، سوالات اولیه را معمولا، سوالات حفظی تشکیل می دهند. عده ی زیادی از داوطلبان کنکور به این امید هستند که به حفظ مفاهیم کلی در دروس پایه ی شیمی، بتوانند اینگونه سوالات را به راحتی پاسخ دهند. اما زمانی که پای اصطلاحات، واکنش ها، ترکیب ها، عناصر و… به مباحث حفظی باز می شود، دیگر پاسخ دادن به سوالات حفظی هم کار آسانی محسوب نمی شود.

اگر از مجموعه ی حرف آخر در درس شیمی استفاده کنید، از بابت حفظیات هیچگونه مشکلی نخواهید داشت. زیرا اساتید مجرب این مجموعه با برنامه ریزی و طرح ریزی هدفمند، دوره های مرور و تکراری را فراهم کرده اند که به خوبی مطالب در ذهن شما نقش خواهد بست. مهمتر از همه اینکه حرف آخر با آموزش روش نت برداری و خلاصه نویسی به دانش آموزان خود، این بستر را برای آن ها فراهم می کند که حتی مرور مباحث هم آسان و پر سرعت انجام شود.

در قسمت سوالات فرمولی و مسائل تخصصی، بسیاری از داوطلبان سوالات را رها کرده و به سراغ مابقی دروس می روند. دقیقا اینجا همان نقطه ایست که می توانید به راحتی خود را از دانش آموزان معمولی کنکور جدا کرده و به به صف رتبه برترها بپیوندید!

قسمت موازنه واکنش های شیمیایی و همچنین و واکنش نویسی، پیش نیاز حل کلیه ی مسائل شیمی محسوب می شود. پس بایستی توجه داشته باشید که نه تنها نباید این فصل را حذف کنید، بلکه باید انرژی مضاعفی را برای یادگیری آن اختصاص دهید. البته اساتید در پکیج حرف آخر با ارائه ی یک سری الگوهای مشخص و جالب، به شما نشان خواهند داد که جای هیچ گونه نگرانی در این مبحث وجود ندارد!

در ادامه، مسائل استوکیومتری هستند که برای هر دانش آموز کنکوری وحشت آور است. کافیست تا با تدریس مدرسان حرف آخر رو به رو شوید. آن موقع دیگر به راحتی آب خوردن مسائل شیمی را حل خواهید کرد.

دروسی که دارای ابعاد مختلفی از مطالب هستند، ایجاد ارتباط و همبستگی بین آن ها از اهمیت بالایی برخوردارند. ایجاد زنجیره ی ارتباطی بین عناوین مختلف موضوعی است که کمتر دانش آموزی از عهده ی آن بر می آید. به همین خاطر نیاز است که این مهم توسط اساتید مجرب این حوزه محقق شود.

دانش آموزان رشته ی تجربی به خوبی می دانند که پس از درس زیست شناسی، شیمی مهمترین درس برای موفقیت‌شان محسوب می شود.

۱۰۰ زدن شیمی کنکور سراسری با حرف آخر

۱۰۰ زدن شیمی کنکور سراسری با حرف آخر

یکی از موارد مهمی که باعث می شود درس شیمی برای اغلب دانش آموزان سخت به نظر بیاید، به یاد آوری مطالب متعدد برای پاسخ دهی به یک تست می باشد. به عنوان مثال یک سوال فرمولی را در نظر بگیرید. برای پاسخ دادن به سوال نیاز است که نام علمی ترکیب را بلد باشید. گام بعدی این است که عدد اتمی آن را به خاطر بیاورید. سپس بایستی واکنش را موازنه کنید. در گام پایانی باید چند فرمول از فصول مختلف کتاب را نوشته و عدد گذاری کنید تا پاسخ نهایی را به دست بیاورید. حال در نظر بگیرید که در عین تسلط به موارد، تنها یک بخش را فراموش کنید؛ آنگاه با توجه به اینکه درصد زیادی از تست را حل کرده اید، در دستیابی به پاسخ نهایی ناکام خواهید بود.

موسسه حرف آخر با استفاده از کادری مجرب، برنامه ای مدون تهیه کرده است که در آن علاوه بر تدریس روش ها، تست های زیاد و متعددی حل می شود تا دانش آموز عینا شیوه ی حل تست را بیاموزد.

اگر به آزمون های سراسری سال های گذشته سری بزنید، متوجه خواهید شد که چیزی بالغ بر 500 نفر از داوطلبان توانسته اند که درس شیمی را مابین 90 الی 100 درصد بزنند. این نشان می دهد که 100 درصد زدن در کنکور دور از دسترس نیست! فقط نیاز است که از مسیرهای درست و اصولی تلاش کنیم.

برای آگاهی از برنامه های مفصل موسسه حرف آخر از طریق مسیرهای ارتباطی مجموعه با مشاورین حرف آخر ارتباط برقرار کرده و از جزئیات پکیج ها آگاه شوید. اگر برای آینده ی تحصیلی خود ارزش قائل هستید، زمان را از دست ندهید و با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار کنید. حرف آخر را ما خواهیم زد!

برای دوره ابتدایی فقط موسسه اجی مجی رو انتخاب کنید

تراز شیمی برای دانش‌آموزان تجربی و ریاضی چقدر اهمیت دارد؟

این درس مانند یک شتاب دهنده عمل می‌کند و در مرحله آخر می‌تواند رتبه نهایی داوطلبان را افزایش داده شود

مهم‌ترین عامل برای کسب تراز بالا در درس شیمی چیست؟

داوطلبان باید متن کتاب درسی را با دقت مطالعه کنند و تست‌های بسیار زیادی را برای این درس حل کنند

سوالات شیمی در کنکور سراسری به چه صورتی است؟

داوطلبان گروه تجربی و ریاضی باید به ۳۵ سوال شیمی در ۳۵ دقیقه پاسخ دهند

شیمی کنکور نظام جدید چگونه شامل چند درس میشود؟

سوالات شیمی کنکور نظام جدید از سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم تشکیل می‌شود.

شیمی حرف آخر خوبه ؟

شیمی حرف آخر توسط دپارتمان حرف آخر طراحی شده توسط بهترین اساتید کشوری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    error: Content is protected !!