چطور می‌توانیم در آزمون تعیین سطح حرف آخر شرکت کنیم؟

برای اینکه بتوانید یک برنامه مناسب برای مطالعه تنظیم کنید و طبق آن پیش بروید، لازم است ابتدا سطح علمی خود را تعیین کنید. آزمون تعیین سطح حرف آخر به همین منظور تهیه شده است. شما می‌توانید با شرکت در این آزمون، سطح علمی خود را بسنجید و به این ترتیب برنامه بهتری برای مطالعه دروس دریافت نمایید.

همه افراد باید از سطح علمی خود مطلع باشند تا بتوانند با آگاهی بیشتری برای مطالعه دروس وقت بگذارند. شما نمی‌توانید در یک درس که ضعیف هستید و در درسی که به راحتی آن را یاد می‌گیرید، وقت برابر اختصاص دهید. شیوه مطالعه‌ای که برای دروس مختلف در نظر می‌گیرید، با هم فرق می‌کند. با آزمون تعیین سطح می‌توانید به نقاط ضعف خود پی ببرید و برای اصلاح آن با کمک مشاورین حرف آخر یک برنامه تنظیم کنید.

تعداد سوالات آزمون تعیین سطح حرف آخر چند تاست؟

آزمون تعیین سطح حرف آخر شامل سوال از همه درس‌های عمومی و تخصصی است. سوالات از کتاب‌های پایه دهم و یازدهم طرح می‌شود. تعداد سوالات از هر درس 10 تاست. زمان پاسخ دادن به سوالات عمومی 30 دقیقه و سوالات تخصصی 50 دقیقه است و در مجموع شما 80 دقیقه فرصت دارید تا به این سوالات پاسخ دهید.

آزمون تعیین سطح حرف آخر به چه صورتی برگزار می‌شود؟

آزمون تعیین سطح حرف آخر در خانه انجام می‌شود. شما باید ابتدا سوالات این آزمون را از موسسه حرف آخر تهیه کنید و سپس شرایط آزمون را در خانه به وجود بیاورید. همه منابع را از دسترس خود خارج کنید و در این آزمون با خودتان صادق باشید. این آزمون هیچ امتیازی ندارد و شما باید یک دید کلی نسبت به آنچه هستید، پیدا کنید تا بتوانید یک برنامه مناسب دریافت کنید. هر گونه عدم صداقت در این آزمون، ادامه کار را برای خودتان سخت خواهد کرد. می‌توانید از افراد خانواده برای نظارت بر آزمون استفاده کنید.

پس از آزمون پاسخنامه را برای مشاوران موسسه حرف آخر ارسال کنید. مشاوران حرف آخر با دریافت پاسخنامه، درصد هر درس را محاسبه و نتایج آزمون را به شما اعلام خواهند کرد. سطح علمی شما توسط مشاور حرف آخر برای شما تشریح می‌شود و ضعف‌ها و نقاط قوت نیز بیان می‌شود. شما می‌توانید از مشاور درخواست دریافت برنامه تحصیلی متناسب با شرایط خود کنید.

خواندن مقاله
۱۰۰ زدن زبان انگلیسی کنکور سراسری با حرف آخر

پاسخنامه آزمون در قالب پاسخ‌نما برای دانش آموزان در کانال تلگرامی در دسترس است. در پاسخ‌نما،‌ مدرس حرف آخر هر سوال را به صورت کامل و تشریحی برای دانش آموزان حل می‌کند و در واقع پاسخ نامه همانند یک درسنامه است.

بعد از آزمون تعیین سطح دانش آموز باید چه کاری انجام دهد؟

پس از ارزیابی شرایط شما با آزمون تعیین سطح حرف آخر، مدرس حرف آخر منابعی که برای مطالعه بهتر هستند را به شما معرفی می‌کند. در اختیار داشتن منابع غنی برای موفقیت در آزمون بسیار مهم است. مطالعه شما باید طبق آخرین سرفصل‌هایی که در آزمون از آنها سوال طرح می‌شود، باشد. هر چند کتاب درسی یکی از منابع اصلی برای مطالعه دروس است، اما شما باید برای حل تست نیز آماده شوید. بنابراین به کتاب یا فیلم‌هایی نیاز دارید که شما را برای شرکت در آزمون سراسری آماده کند.

روش حل برخی از سوالات در آزمون سراسری، با روشی که شما در کلاس درس سوالات را حل می‌کنید، متفاوت است. معمولا راه حل‌های کوتاه یا روش‌های مبتنی بر حذف پاسخ اشتباه، برای حل سوالات کنکوری به دانش آموزان آموزش داده می‌شود. مدرس حرف آخر در پکیج‌های حرف آخر همه این راه حل‌ها را برای دانش آموزان تشریح خواهند کرد. همچنین برای حل سوالات، الگوهایی به دانش آموزان یاد داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانند در مدت زمانی کوتاه،‌ دروس را یاد بگیرند.

مشاوران حرف آخر نحوه مطالعه دروس را با توجه به مقطع تحصیلیتان، به شما معرفی خواهند کرد. طبیعتا کسی که برای کنکور آماده می‌شود و کسی که باید برای امتحانات پایان ترم آماده شود، دو شیوه یادگیری متفاوت دارند. دانش آموزان پایه دوازدهم که هم امتحانات نهایی را پیش رو دارند و هم باید برای کنکور آماده شوند نیز نیاز به روشی متمایز برای مطالعه دروس دارند.

خواندن مقاله
حرف آخر فیزیک را برایتان آسان می کند

مشاورین حرف آخر نظارت بر عملکرد شما دارند. یعنی زمانی که شما برنامه دریافت می‌کنید، باید با توجه به برنامه پیش بروید. برای نظارت بر عملکردتان در آزمون‌ها شرکت کنید تا یک دید کلی نسبت به میزان یادگیری خود به دست بیاورید. موسسه حرف آخر آزمون‌های مختلفی برای دانش آموزان در نظر گرفته که با استفاده از آنها می‌توانند به میزان پیشرفت تحصیلیشان پی ببرند. شما می‌توانید پکیج آزمون‌های حرف آخر را دریافت کنید و پس از مطالعه سرفصل‌های مشخصی در این آزمون‌ها شرکت کنید.

آزمون‌های حرف آخر دارای پاسخ نما هستند و هر سوال به صورت کامل توسط مدرس همان درس، حل و تشریح می‌شود. مدرس حرف آخر در آزمون‌ها یک بار دیگر دروس را برای شما مرور می‌کند و نکات مهم آن را بیان خواهد کرد.

مشاورین حرف آخر با ارزیابی عملکرد شما، وضعیت‌تان را به شما گزارش می‌دهند. شما می‌توانید با توجه به شناختی که از وضعیت خود پیدا می‌کنید، مسیر یادگیری خود را اصلاح کنید. البته مشاوران ارشد حرف آخر نیز در کنار شما خواهند بود و همواره عملکرد و پیشرفت شما را ارزیابی می‌کنند.

ما برای دانش آموزان برنامه‌های انگیزشی نیز آماده کرده‌ایم. مشاوران حرف آخر در ویدیوهای انگیزشی به دانش آموزان روحیه می‌دهند. آنها را با مشکلات مسیر آشنا می‌کنند و برای حل این مشکلات راه حل‌هایی ارائه خواهند کرد. این ویدیوها در کانال تلگرامی حرف آخر و در صفحه اینستاگرام ما قرار دارد و دانش آموزان می‌توانند از آنها استفاده کنند.

برای اینکه بتوانید موفق باشید باید یک برنامه داشته باشید و همواره عملکرد خود را نظارت کنید. برای دریافت برنامه تحصیلی می‌توانید با مشاورین حرف آخر در ارتباط باشید و یک برنامه متناسب با شرایط تحصیلی و سطح علمی خود دریافت کنید. برای نظارت بر عملکرد خود نیز می‌توانید در آزمون تعیین سطح حرف آخر شرکت کنید و ابتدا یک دید کلی نسبت به شرایطی که در آن هستید به دست بیاورید. پس از مشخص شدن نتایج،‌ مشاورین حرف آخر شما را برای ادامه مسیر راهنمایی می‌کنند و همراه شما خواهند بود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    error: Content is protected !!